Ką reikia žinoti vykstant į Norvegija!!!

KlimatasNorvegijos klimatui didelę įtaką duoda Golfo srovė, yra daug švelnesnis nei rodo šalies vietą. Pakrančių vandenys niekada neužšala, ir retais atvejais sukelia problemų vidaus laivybai. Yra jūrinis klimatas, vidutiniškai šilta, šalies vidurys, pietuose ir baigiasi dalyje šiaurės, vidutinė liepos temperatūra yra 14 ° C, į pietus iki 18 ° C, 10 ° C šiaurinėje šalies dalyje. Turėtumėt būti pasirengę staigiems orų pokyčiams ir pasiimti su savimi ir šiltus drabužius.

Rinkliavos: kelių mokesčiai ir vietinių keltų mokesčiai

Už kai kuriuos kelius, tiltus, tunelius, reikia mokėti, tai keliai susiję su šiais miestais: Oslo, Kristiansand, Bergene ir Trondheime. Visada prieš mokama kelią bus informuota su užrašu Bomveg / Toll Road. Įkainiai svyruoja nuo 10 ir 75 Norvegijos kronos (NOK) keleiviams su automobiliu. Kai kuriose vietose gali būti brangiau. Kai kur yra visiškai automatizuotas pravažiavimas pro pakeliamus vartus, todėl Jums reikia turėti viena su kita Norvegijos kronų monetomis. Taip pat reikia mokėti už privačis kelius. Jūs turite įdėti pinigus į vokelius, kuriuos rasite mokamo kelio pradžioje pastatytoje pinigų dėžutėje, ir įmesti į dėžutę. Vietinių keltų kaina svyruoja tarp 50 ir 250 Norvegijos kronos (NOK) keleiviams ir automobiliui.

Kelias

Važiuojant Norvegijos keliais yra didelis malonumas. Kelių ženklinimas yra įskaitomas, vairuotojų kultūra yra labai didelė. Yra kelių skirtų vairavimo sunkiomis oro sąlygomis. Daugelis kelių turi staigius posūkius, kurie sumažina važiavimo greitį. Prieš išvykstant į Norvegiją Jūs privalote pasitikrinti automobilio stabdžius. Primename, skrupulingai laikytis kelių eismo taisyklių - ypač dėl greičio apribojimų, dažnas policijos patikrinimas, arba automatinės kameros, gali brangiai kainuoti.

Kalnų keliai

Jei Jūs keliausit į Norvegiją gegužį ar spalį, būkite pasirengę besikeičiančiomis oro sąlygomis, net ir sniego. Būtinai turite atkreipti dėmesį į padangas, pasiimkite grandines . Palei kelią, jūs pamatysite lentas su informacija apie uždarytus kelius. Norėdami gauti daugiau informacijos, galite skambinti 175 arba mobiliuoju telefonu +47 22 65 40 40. Kai kurie kalnų keliai yra uždaryti gegužį, birželį, rugsėjį ir spalį, nes yra sniegas. Artimiausiuose viešbučiuose visada suteiks Jums naudingą informaciją apie kelių būklę.

Keliai, kurie gali būti laikinai uždaryti:

Kelias: Uždarytas laikotarpis

E69 Skarsvag – Nordkapas lapkritis-balandis

5 Gaularfjell sausis-gegužė

51 Valdresflya gruodis – balandžio

55 Sognefjell lapkritis-gegužės

63 Geirangerveien lapkritis-birželis

63 Trollstigen spalis-birželis

Importo muitų nuostatai į Norvegiją

Nuo 1 Gegužė 2010, vyriausybė nusprendė įvesti privalomi turėti su kateriais plaukioti teises Norvegijoje. Nuspresta, kad kiekvienas turėtų turėti pramoginiams laivams teises , daugiau nei 8 m, ir / arba 25 AG ir daugiau. Įsigalioja nuo 1 Gegužės 2010. Kas gimę iki 1/1/1980, tiems nereikia teisių.

Norvegija nėra Europos Sąjungos šalis, todėl čia galioja kitokios importo taisyklės. Keliaujantiems į Norvegiją galima įsivežti prekių už 6000 NOK (apie 2400 Lt), neskaičiuojant būtinų asmeninių daiktų, reikalingų kelionės metu. Su savimi galite turėti ne daugiau 25 000 NOK (apie 10 000 Lt) grynų pinigų. Jei turite daugiau grynųjų, reikės juos deklaruoti muitinėje, kai kirsite šalies sieną arba užpidyti deklaraciją internete.

Žemiau pateikiamos įvežamo kiekio taisyklės tam tikroms prekių grupėms.


Alkoholis


Alkoholį leidžiama gabenti tik asmenims, sulaukusiems 18 metų. Jeigu norite vežtis stipresnių nei 22% stiprumo gėrimų, turite būti vyresni nei 20 m.


Jūs galite su savimi įsivežti į Norvegiją:
•1 l alkoholinių gėrimų, kurių stiprumas nuo 22% iki 60%
•1.5 l alkoholinių gėrimų, kurių stiprumas nuo 2.5% iki 22%, arba 3l alkoholinių gėrimų, kurių stiprumas nuo 2.5% iki 22%,

•2 l alaus (2.5 %) ir kitų gėrimų, kurių stiprumas yra nuo 2.5% iki 4.7%.

Vietoje 1,5 l stipriųjų gėrimų galite įsivežti vyno arba alaus. Vietoje vyno galite įsivežti tokį patį kiekį alaus ir atvirkščiai. Visa tai reiškia, jog galite su savimi turėti, pavyzdžiui, 5 l alaus, jei nevežate kitų stipresnių alkoholinių gėrimų.

Jei Jūs negabenate tabako gaminių, galite papildomai turėti su savimi 1,5 l nestripriųjų alkoholinių gėrimų, tokių kaip vynas, alus ir pan.


Tabakas

18 m. sulaukę turistai gali su savimi vežtis 200 vnt. cigarečių arba 250g kitos rūšies tabako ir 200 vnt. tabako popieriaus.


Jei Jūs įsivežate didesnį kiekį alkoholio ir tabako, turėsite susimokėti muito mokestį.


Pavyzdžiai, kiek galite įsivežti neapmokestinamų gerimų


Jei nesivežate cigarečių


•1 l stipriųjų gėrimų + 3 litrai vyno ( 4 buteliai)+ 2 litrai alaus ( 6 x 0,33).


Arba


•4,5 l vyno (6 buteliai) + 2 l alaus (6 x 0,33)


Arba

•6,5 l alaus


Jei vežatės tabako


•1 l stipriųjų gėrimų + 1,5 l vyno (2 buteliai) + 2 l alaus (6 x 0,33) + 200 cigarečių arba 250 g kitų tabako gaminių, 200 g tabako popieriaus.


Arba


•3 l vyno ( 4 buteliai) + 2 l alaus (6 x 0,33) + 200 cigarečių arba 250 g kitų tabako gaminių, 200 g tabako popieriaus.


Arba

•5 l alaus + 200 cigarečių arba 250 g kitų tabako gaminių, 200 g tabako popieriaus.


Alkoholinius gėrimus, srtipresniu nei 60 proc. draudžiama įsivežti į Norvegijos teritoriją.


Maisto produktai


Galite įsivežti iki 10 kg mėsos ir pieno produktų is EEB, gyvūnų maistas neįtraukiamas į minėtą kiekį. vienam asmeniui (asmuo vyresnis nei 10 m. amžiaus). Maistas turi būti pagamintas EEE erdvėje, t.y. turi būti etiketės, jog tai pirkta EEE erdvėje, arba tai gali būti pačių pasigamintas maistas. Kitus maisto produktus t.p. galima įsivežti, jų bendra vertė neturi viršyti 6000 NOK / asmeniui (vyresniam nei 10 m. amžiaus).


Draudžiamos prekės:
•Narkotikai,
•Vaistai (išskyrus nedidelius kiekius asmeniniam naudojimui),
•Nuodai,

•Alkoholiniai gėrimai, stipresni nei 60%,

•Ginklai ir šaudmenys,

•Fejerverkai,

•Bulvės,

•Žinduoliai, paukščiai ir egzotiniai gyvūnai,

•Augalai ar augalų dalys veisimui,

•Maisto produktai ne iš EEB.

Naminiai gyvūnai
Reikalaujama, jog augintinis būtų identifikuotas tatuiruote ar integriniu grandynu, vakcinuotas nuo pasiutligės ir turėtų tarptautinį augintinio pasą su įrašu apie vakcinaciją. Daugiau informacijos www.mattilsynet.no.

Muitinės informacijos centras

Dėl išsamesnės informacijos prekių įvežimo į Norvegiją klausimais kreipkitės į Muitinės Informacijos Centrą (Tollvesenets informasjonssenter) telefonu numeriu (+47) 03012

Rytų Norvegijos muitinės skyrius

Tel. nr. (+47) 69 36 22 00 ostnorge@toll.no

Oslo and Akershus regionų muitinės skyrius

Tel. nr. (+47) 22 86 03 00, oslo@toll.no

Pietų Norvegijos muitinės skyrius
Tel. nr. (+47) 38 12 00 12, sornorge@toll.no

Vakarų Norvegijos muitinės skyrius
Tel. nr. (+47) 55 57 37 00, vestnorge@toll.no

Vidurio Norvegijos muitinės skyrius
Tel. nr. (+47) 73 88 43 00, midtnorge@toll.no

Šiaurės Norvegijos muitinės skyrius


Tel. nr. (+47) 77 62 55 00, nordnorge@toll.no

Internetinis puslapis: www.toll.no.

• Iš Norvegijos leidžiama išsivešti 10 kg žuvies ar žuvies produktų. Jei žvejojote registruotoje žvejybos bazėje, galite išsivešti iki 20 kg žuvų ar žuvies produktų (be trofėjaus). Įstatymas priimtas nuo 2018-01-01

Žuvys

Rūšis

Mažiausias imamos žuvies dydis
Šiaurės of 62°N

Mažiausias imamos žuvies dydis
Pietų of 62°N

torsk-sjomatadet-eiliv-leren.jpg

menkė

44 cm

40 cm

kveite-sjomatradet.jpg

halibutas

80 cm

80 cm

uer-sjomatadet-eiliv-leren.png

ešerys

32 cm

32 cm

steinbit-sjomatadet-eiliv-leren.png

vilkas

No minimum size

sei-sjomatradet-eiliv-leren.png

saida

No minimum size