Žvejyba Švedijoje

Nauja

Švedija yra nuostabi šalis, kurioje rūpinamasi turizmu, todėl galite būti tikri, kad nutarę pažvejoti šioje šalyje pateksite į tikrą žvejų rojų - gausybė žuvų, tvarkingos pakrantės, patogus gyvenimas bei viskas, ko tik gali prireikti žvejui - nuo profesionalių žūklės gidų iki įrankių nuomos bei pardavimo.

Smulkiau

Add to wishlist

Apie prekę

ŠIAURĖS ŠVEDIJA

Bazė randasi 150m. Nuo ežero Sandsjon ir sudaryta iš trijų atskirų numerių, vienas numeris šešiavietis ir

kitas penkiavietis ir trečias trivietis. Kiekvienas iš numerių turi atskiras virtuves ir sanmazgus. Rūsyje yra

įrengta rūbų džiovinimo patalpa, ant ežero kranto yra pirtis. Ežere yra tokios žuvys, kaip , palija, upetakis

dviejų rūšių, sykas, ežerys, lydeka, vėgėlė. Pats žvejybaos geriausias laikas yra gruodis, sausis, balandis ir

gegužis. Vasaros žvejyba, liepa, rugpjūtis, rugsėjis. Keturi kilometrai nuo bazės yra upė Juktan ir nuo

liepos iki rugsėjo gerai gaudosi kiršlys ir upėtakis. Upe turi iš vienos pusės apie 20km. daug perkritimų su

duobėmis, o iš kitos pusės didelės platumos, kuriose yra daug lydekų ir ešerių. Ežere ir upėje gaudoma su

viena ir ta pačia licenzija, jos kaina 100 Švedijos kronų vienai dienai arba 600 Švedijos kronų metams.

Netoliese nuo namų apie 6-15km. yra keletą ežerų, kuriuose yra upetakių, ešerių ir lydekų, o iki visiems

pažystamo ežero Storuman 33km.

Pragyvenimo variantai: - Šešiavietis, penkiavietis, trivietis

Į pragyvenimo kainą įtraukta: TV ir WI-FI

Papildomos salygos:

Šešiaviečiame mažiausia talpinama 5 asmenys arba mokama už 5 asmenis

Pekiaviečiame mažiausia talpinama 4 asmenys arba mokama už 4 asmenis

Triviečiame mažiausia talpinama 2 asmenys arba mokama už 2 asmenis

Pirtis- talpnama 3-4 asmenys

už pirmas 3 valandas-30eu/ už kiekvieną sekančią valandą po 7 eu.

Sniego motociklas 70eu. /dienai

 Kainos 2015 - 2016 m.

1. Pragyvenimas 30.00 Nuo žmogaus /naktis

2. Maitinimas Pagal pagal meniu Pagal susitarimą

Galutinis numerio valymas:

6 asmenims 50.00

5 asmenims 40.00

3 asmenims 30.00

3. Žieminės palapinės nuoma 10.00 Dienai

4. Motorinio gražto nuoma(benzinas įtrauktas) 10.00 Dienai

5. Valties nuoma 20.00 Dienai

6. Valties variklio nuoma (benzinas neįtrauktas) 15.00 Dienai

7. Valties nuoma su varikliu(benzinas

neįtrauktas) 15.00 Dienai

8. Pristatymas prie vandens ir atgal (atstumas iki

70km. nuo bazės) 50.00 + Kuras

9. Virš 70 км. Pagal susitarimą

10. Konsultacija apie žvejybą +

11. Žuvies valymo patalpa yra

12. Šaldikliai žuviai sušaldyti yra

13. Rūbų bei avalynės džiovykla yra

14. Pasivažinėjimas šunų kinkiniai (Haskiais) Pagal susitarimą

15. Žvejybos įrankių nuoma Pagal susitarimą

16. Atvežimas Umeа (oro uostas, keltas) 200.00 Į vieną pusę

17. Atvežimas iš Rygos (Mikroautobusas) Pagal susitarimą

ŠVEDIJA

Švedijoje geriausia žvejyba su gidu, ypač kai žvejojama naujoje, nepažįstamoje vietoje. Tokiu būdu negaištamas brangus laikas tam, kad išsiaiškinti žuvų įpročius, mėgstamus masalus ir panašiai, o tiesiog iš viso žūklės laiko yra išspaudžiama visa nauda. Priklausomai nuo vietinių klubų, ar asociacijų nuostatų, taisyklės gali šiek tiek kisti, tarkim minimalūs žuvies dydžiai, leidžiamų pagauti žuvų skaičius ir t.t. Švedijoje vis labiau populiarėja taip vadinamas pagavai-paleisk principas, kuris Švedijoje vadinamas ekologine žvejyba.Švedijos šiaurėje yra keli ežerai kuriuose gausu palijų, kitaip vadinamos-arktiniais šalviais:Būrys. LAŠIŠAŽUVĖS — Salmoniformes Šeima. LAŠIŠINĖS — Salmonidae. Gentis. PALIJOS — Salvelinus (Nilsson) Richardson AMERIKINĖ PALIJA Upokšnių šalvis — Salvelinus fontinalis Mitchill. Panaši į margąjį upėtakį. Pilvo pelekai priekiniai kraštai balti, su juodu ruoželiu. Nugara žalsva ar žalsvai rusva, rainuota šviesiomis kirmėliškomis dėmėmis. Šonai žalsvi, rainuoti, išmarginti nedidelėmis raudonomis dėmelėmis su mėlynais apvadėliais apie jas. Pilvas rausvas. Nugarinis pelekas ir Uodeginiai pelekai pilki, skersai dryžuoti. Žvynai labai maži, įaugę į odą, Šoninė linija - 160—230. Nugarinis pelekas - (7) 9—10, Pauodeginis pelekas — 9—11 (13). Galva nedidelė, plačiomis žiotimis. Noragikaulio kotelis be dantų. svoris — iki 5—7 kg; dažniausiai auginami iki 0,2—0,5 kg. 2n — 84, NF — 100. Paplitę Šiaurės Amerikos upėse ir ežeruose.

Mes siūlome 8 dienų žvejybinę kelionę (5žvejybinės dienos) į Švediją gaudyti palijų , upėtakių ir sykų nuo ledo

Žvejybinį malonumą garantuojame

Kelionės išvykimo į Švediją programa :

Išvykimas iš Kauno adresu Jonavos g. 260 esamos automobilių stovėjimo aikšteles. Išvykstam 7 val. . Važiuojame apie 4-5 valandas į Rygos kelto prieplauką. Laivas išplaukia 17 val. 00 min. . Atplaukia į Švedijos sostinę Stokholmą 9 val. 30min. vietiniu laiku. 10 valandą išvykstam iš Stokholmo ir važiuojam apie 10-11 valandų į mūsų gyvenamą vietą t.y. miestelis Storuman. Atvažiavę išsikraunam daiktus iš automobilio ir susinešam į namą. Kitą dieną atsikėlę vykstam į žvejybą.

Keliones parvykimo į Lietuvą programa:

Išvykimas iš Storuman miestelio 5-6val. ryte. Važiuosime apie 10-11val. Į Stokholmo laivų uostą. Keltas išplaukia 17 valandą vietiniu laiku ir atplaukia į Rygos laivų uostą 11 valandą vietiniu laiku. Išvažiuojam iš Rygos apie 11 val. 30 min. ir kelionė į Kauną trunka apie 3-4 valandas. Išsikrovimas vyksta Kaune Jonavos g. 260 automobilių stovėjimo aikštelėje.

Žvejybinės kelionės kaina žmogui yra ~720 eu. t.y. 8dienos su nuvykimu ir parvykimu ( 5 pilnos žvejybinės dienos).

Ka reikia žinoti apie ledą

Tvirčiausias ledas iš arti atrodo skaidrus, žalsvo ar melsvo atspalvio. Baltas ledas – mažiau tvirtas, nes jame daug oro. Labai pavojingas ežerų ledas, taip pat ledas tarp meldų. Ploniausias ledas virš šaltinių ir upelių. Ledas po sniego pusnimis taip pat pavojingas – jis lūžta be charakteringo traškėjimo, todėl tokias vietas reikia apeiti.

Saugaus elgesio ant ledo atmintinė:

Žvejoti ant vandens telkinių galima tuomet, kai ledas ne plonesnis kaip 7 cm.

Negalima vienam eiti ant ledo neprašvitus. Einant su grupe, nereikia žingsniuoti vienam šalia kito.

Negalima gręžti daug ekečių arti viena kitos ir buriuotis vienoje vietoje, kai ledas plonesnis kaip 30 cm. Žvejas turi turėti ne tik peikeną ar grąžtą, bet ir kamuolėlį virvės, kurį labai patogu paridenti įlūžusiajam. Einant ledu reikia peikena bandyti ledo tvirtumą. Pakankamai tvirtas ledas, kuriuo jau galima vaikščioti, peikena prakertamas tik po dviejų, trijų smūgių į tą pačią vietą prieš save ir šalia savęs. Jeigu vanduo pasirodo po pirmojo stipraus smūgio – reikia grįžti!

Jeigu ledas po kojomis pradeda traškėti ar skeldėti, į krantą reikia grįžti savo pėdomis čiuožiančiais žingsniais, neatitraukiant kojų nuo paviršiaus ir statant jas plačiai, kad kūno svoris pasiskirstytu tolygiai.

Jeigu įlūžote – nepraraskite savitvardos, greitai ištieskite rankas į šalis, kad galėtumėte išsilaikyti, kvieskite pagalba. Nesigriebkite už lūžtančio ledo kraštų, nes ledas lūžinės ir jus prarasite jėgas. Neužšliaužkite ant ledo krūtine, nes jis lūžinės. Pabandykite atsigulti ištiestomis rankomis ant ledo ir apsiversti ant nugaros, stumiantis kojomis iššliaužti.

I krantą grįžkite tuo keliu, kuriuo atėjote!

Pastebėję įlūžusį žmogų, prieikite prie jo 10 m nuotoliu ir sustokite! Įvertinkite situacija. Niekada negalima paduoti įlūžusiajam rankos, nes savo svoriu įlaušite leda. Jeigu neturite jokiu specialiu gelbėjimo priemonių, reikia gultis ant ledo, tvirtai laikyti vienas kita už koju, padaryti gyva „grandine“. „Grandinės“ priekyje esantis žmogus nukentėjusiajam turi paduoti koki nors daiktą ir padėti užsiropšti ant stipresnio ledo. Geriausia paduoti šaliką, diržą, paridenti virvės kamuolį, o jei netoli krantas – šaka.

Kviečiantis pagalbą telefonu 112 labai svarbu trumpai, bet tiksliai nusakyti: kas atsitiko ir kur esate, kiek yra nukentėjusiųjų, kokios pagalbos reikia, kas dar gali atsitikti. Jeigu tiksliai nežinote savo buvimo vietos, tuomet praneškite ką aplinkui matote ar neseniai matėte.

Atsiliepimai

No customer reviews for the moment.

Parašyti atsiliepimą

Žvejyba Švedijoje

Žvejyba Švedijoje

Švedija yra nuostabi šalis, kurioje rūpinamasi turizmu, todėl galite būti tikri, kad nutarę pažvejoti šioje šalyje pateksite į tikrą žvejų rojų - gausybė žuvų, tvarkingos pakrantės, patogus gyvenimas bei viskas, ko tik gali prireikti žvejui - nuo profesionalių žūklės gidų iki įrankių nuomos bei pardavimo.